Home»Wiara»Bądź wola Twoja

Bądź wola Twoja

0
Shares
Pinterest Google+

Za każdym razem, gdy odmawiam „Ojcze nasz”, powtarzam te słowa: „Bądź wola Twoja„. Wszyscy je powtarzamy. Łatwo te słowa bezmyślnie powtarzać, jak pewnie często to robimy, machinalnie, bez zastanowienia. Trudność pojawia się, gdy trzeba powiedzieć je w pełni świadomie i z przekonaniem.

Wszystko jest przecież proste, gdy ta „wola Twoja” jest taka, jakiej sam bym chciał. Wszystko jest proste, gdy jest łatwa do przyjęcia. Ale kiedy staje się trudna, przykra, gdy staje się czymś, czego z całego serca nie chcę, to powiedzenie „Bądź wola Twoja”, nie jest już takie oczywiste i łatwe. Wydaje mi się przecież, że doskonale wiem, co jest dla mnie dobre i o to właśnie proszę. A gdy dostaję coś przeciwnego, to nie jest łatwym przyjąć, że Pan B. lepiej niż ja wie, co jest dobre. Teoretycznie to ja to wiem. W praktyce ta wiedza okazuje się trudna do przyjęcia. Gdy pojawiają się przeszkody, wcale nie jest łatwo uwierzyć, że Pan B. nie nakłada ciężaru, którego nie byłbym w stanie unieść.

Tak mocno prosiłem. „Nie każ mi tego nieść” – powtarzałem. Codziennie, w każdej modlitwie. Jasne, mówiłem „wiem, że Ty wiesz lepiej i będzie, jak zdecydujesz”. Z tyłu głowy liczyłem jednak, że moje prośby zostaną wysłuchane, że poniosę ciężar, ale taki lżejszy.  Aż w końcu przyszedł ten moment, w którym dotarło do mnie, że moje modlitwy zostały wysłuchane, ale w tej części, którą starałem się mówić mniej wyraźnie. I Pan B. powiedział „sprawdzam”. I teraz muszę to „Bądź wola Twoja” zrealizować w praktyce.

Najwyraźniej ta lekcja była mi potrzebna.

Bo, wiecie, gdy trwoga to do Boga. I warto taką próbę przejść, by sobie samemu unaocznić, że nawrócenie nie jest po to, by sobie ułatwić życie, by Pana B. przekupić gładkimi słowami; że nawrócenie to również z jednej strony pokora powiedzenia „Bądź wola Twoja”, a z drugiej – siła, jaką daje wiara, że Pan B. pomoże znieść ciężar tej woli.

(Visited 79 times, 1 visits today)
Nie krępuj się. Komentuj na Facebooku. Lubię dyskutować. Ach, no, i - jeśli tylko tekst Ci się spodobał, a mam nadzieję, że tak, to podziel się nim z innymi.
Poprzedni tekst

Spowiedź

Następny tekst

Wciągaj towar nosem