Home»Wiara»Wystąpienie biskupa Dajczaka

Wystąpienie biskupa Dajczaka

0
Shares
Pinterest Google+

Na ogół, gdy znajduję w sieci coś fajnego, coś, co mnie zainteresuje, udostępniam to od razu na Facebooku. Tak jest szybciej, sprawniej, wygodniej. Ale żywot materiału na Facebooku jest krótki, przy większej aktywności ginie on. Są zaś takie materiały, które warto sobie zachować tak, by nie zginęły. I to jest jeden z takich materiałów.

Biskup Edward Dajczak to postać w polskim Kościele nietuzinkowa. W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zastąpił obecnego metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza. Pamiętam, że, gdy kard. Nycz przenosił się do stolicy, moja znajoma z Koszalina pisała mi, że nigdy tego Warszawie nie wybaczy. Odnoszę wrażenie, że biskup Dajczak okazał się godnym następcą.

Nie działa już niestety blog „bez piuski”, który swego czasu prowadził bp. Dajczak, ale na youtube trafiłem na zapis wideo wystąpienia biskupa w trakcie spotkania księży w Łodzi. Warto posłuchać tego, co i jak mówi biskup Dajczak, bo to – moim zdaniem – naprawdę robi wrażenie.

Część 1

Część 2

Część 3

(Visited 67 times, 1 visits today)
Nie krępuj się. Komentuj na Facebooku. Lubię dyskutować. Ach, no, i - jeśli tylko tekst Ci się spodobał, a mam nadzieję, że tak, to podziel się nim z innymi.
Poprzedni tekst

Moje opowiadania

Następny tekst

Parytety w polityce - najlepiej ośmieszają je kobiety